Deck, genelde dış mekan parkesi olarak kullanılan ahşap zemin kaplamasıdır. Deck tercihi yapılırken dış mekan koşullarıyla barışık olacak sert ağaçlar tercih edilmelidir.

Özellikle Iroko (Afrika Teak’i), Teak, Tali ve benzeri ağaçlar tercih edilmeli ve ağaçların nem değerlerine dikkat edilmelidir. Dış mekan için kullanılacak decklerin nem değerleri 9% ile 14% arasında olmalıdır.

Uygulama detayları olarak; zeminin kotlaması yapılır, zemine ahşap veya kutu profil olarak ızgaralar vidalanır gerekirse tutkallanır, sabitlenir, üzerine deckler havşa açarak üstten vidalanır veya gizli birleşim montaj elemanlarıyla vidalar görünmeyecek şekilde montaj yapılır, zımparası yapılır ve dış mekan koruyuculu yağ sürülür.

Deckler yılda 2 defa her sezon öncesi hafifçe zımpara yapılarak teak yağı uygulaması sonucu ilk günki görünümüne geri döner ve ömrü uzar.

Kullanım alanları : Havuz kenarları, iskeleler, güneşlenme alanları, balkonlar, teraslar, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, soyunma odaları, saunalar, bahçe / pergola / çardak zeminleri, banyo zeminleri, duş tekneleri, yat güverteleri, saksılıklar ve dış mekan dekoratif mobilyaları.

Deck Özellikleri:

Gerçek Ağaç,Doğal,Çevre dostu,Sağlıklı,Dekoratif,Ekonomik,Sıcak,Uzun Ömürlü,Butik,Dayanıklı,Estetik,Mimari,Kolay Temizlik,Düşük,Kayganlık

Share